Domácí 100% jablečný mošt

Náš domácí 100% jablečný mošt vylisovaný z našich vlastních vybraných zdravých jablek vypěstovaných v našem sadě. Je velmi příjemné chuti, ani kyselý, ani příliš sladký. Bez přídavku cukru a konzervantů. Čistě přírodní. Pasterováno.
Objem: 5L

Bašovo kysané zelí

Tradiční krouhané kysané zelí, balené v 500g sáčcích. Toto zelí má velkou historii, vyrábí se klasickou metodou již od roku 1899. Jedná se o kvalitní Bašovo zelí ze Starého Kolína. Kdo ho jednou ochutná, nebude už nikdy chtít jiné ….

Brambory Victoria

Kvalitní české brambory, vhodné k přímé konzumaci i zimnímu uskladnění. Brambory Victoria jsou poloraná stolní odrůda žluté barvy, sytě žlutá dužnina, přílohová s mnohostrannými možnostmi zpracování – na hranolky, chipsy, suché produkty a velmi vhodná i pro běžný konzum.
Výborná skladovatelnost.
Varný typ B
Balení: pytel 25kg/350,-Kč.

Cibule

Česká cibule, vhodná k zimnímu uskladnění.
Balení: pytel 5kg/75,-Kč

 

Český česnek

Nabízíme kvalitní, chutný, aromatický český česnek.

GENEALOGIE rodu Žertů

– publikace věnující se historii obce Bříství a rodu Žertů včetně podrobného rodokmenu.
Poštovné a balné po ČR 200,- Kč

Lažanský Rubín 100% mošty a nektary

Přírodní ovocný nápoj z jablek, hrušek, jahod a dalšího ovoce. Vyrábí se klasickou metodou. Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena, přefiltována, přepasterována a ihned stočena. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tato přírodní šťáva uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť a výrazné aroma. Při výrobě i zpracování jsou využívané bohaté, více než čtyřicetileté zkušenosti s tradiční výrobou moštů. Při rozšiřování sortimentu byly tyto mnohaleté zkušenosti využity k výrobě ovocných nápojů vysoké kvality. Všechny nápoje jsou vyráběny striktně přírodní cestou, bez použití konzervačních látek nebo jiných chemikálií. Baleno ve skle. Skleněná láhev je proto tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originalitu tohoto nápoje.
Objem: 1L

Lažanský Rubín 100% mošty a nektary 5l

České mošty z Českého ráje. Přírodní ovocný nápoj jablečný, švestkový, višňový a z černého rybízu. Všechny nápoje jsou vyráběny striktně přírodní cestou, bez použití konzervačních látek nebo jiných chemikálií.
Objem: 5l

Med květový

Včelí med. Sladký a lahodný. Med pochází z oblasti našich sadů, jedná se o prvotřídní kvalitu.
Objem: 750g

Med lesní

Výborný lesní med, který pochází z oblasti našich sadů. Jedná se o prvotřídní kvalitu.
Objem: 750g

Olivový olej Kolymvari

Olivový olej extra panenský lisovaný za studena s ochrannou známkou původu z oliv odrůdy Koroneiki rostoucích v oblasti Kolymvari, Chania na Krétě.
Objem: 500ml

Ovocné mošty

Přírodní ovocný nápoj z jablek, hrušek, jahod a dalšího ovoce. Vyrábí se klasickou metodou. Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena, přefiltována, přepasterována a ihned stočena. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tato přírodní šťáva uchovává svoji přirozenou hodnotu, chut a výrazné aroma. Při výrobě i zpracování jsou využívané bohaté, více než čtyřicetileté, zkušenosti s tradiční výrobou moštů. Při rozšiřování sortimentu byly tyto mnohaleté zkušenosti využity k výrobě ovocných nápojů vysoké kvality. Všechny nápoje jsou vyráběny striktně přírodní cestou, bez použití konzervačních látek nebo jiných chemikálií. Baleno ve skle. Skleněná láhev je proto tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originalitu tohoto nápoje.
Objem: 1L

POLYPHON

Digitální nahrávka originálního hracího stroje, který koncem 19. století koupil pradědeček dnešního majitele Bříství. Vídeňský polyfon značky Breveté a větší počet plechových desek. Ukazky: Když jsem k vám chodíval, Sousedská , Hej Slované.

Sirup TO ze smrkového jehličí Bio a Sirup TO z listů břízy bez přidaného cukru

Novinka!! TO z listů břízy (zjemněno jablečným koncentrátem). Čistě přírodní, bez přidaného cukru, tudíž vhodný a hlavně výborný nápoj i pro diabetiky!!!
Ochutnejte, stojí to za to. TO sirup bez přídavku konzervantů a barviv.

Sirup To ze smrkového jehličí v Bio kvalitě se skořicí a s hřebíčkem. Výborný! Ze sirupu je možné připravit osvěžující nápoj s minerálkou a ledem v poměru nebo teplý čaj – rychlá a chutná příprava snídaně hlavně pro děti. Vystačí na 3-5l nápoje. Pasterováno.
V lidovém léčitelství byly známé léčivé účinky mladých smrkových větviček, které obsahují terpentýnovou silici, která rozpouští hleny a usnadňuje tak vykašlávání, působí příznivě na revma a tlumí bolest svalů.
Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 10 dnů
Objem 0,7l

Sirupy TO (celý výrobní sortiment)

Ovocné sirupy: JAHODA S ARONIÍ, BRUSINKA, ZÁZVOR, MÁTA, KOPŘIVA, BEZ

Novinka: TRNKA, IBIŠEK S MALINOU, POMERANČ S RAKYTNÍKEM, LÍPA

V LÉTĚ OSVĚŽÍ, V ZIMĚ ZAHŘEJE. VŽDY ALE SVOU ČERSTVOU CHUTÍ POTĚŠÍ.

Bylinné koncentráty TO jsou vyrobeny dle receptur domácích bylinných sirupů s pomocí moderní technologie. Vedle výrazné bylinné chuti obsahují méně cukru a jsou méně kyselé.
Sirupy TO jsou bez přídavku barviv a konzervantů.
Ze sirupu je možné rychle připravit osvěžující nápoj s minerálkou a ledem v poměru 1:5 nebo horký čaj, lze jej použít při přípavě alko i nealkoholických koktejlů či jako doplněk stravy využít příznivých účinků bylin a úžívat sirup po lžičkách.

Pasterováno.
Po otevření skladujte při teplotě 2 – 50C a spotřebujte do 10 dnů.
Objem: 0,7 l.

Víno Fragolino – jahodové

Jemně perlivé aromatizované víno s výraznou chutí a aroma lesních jahod pochází z oblasti Veneto. Doporučujeme jako aperitiv nebo desertní víno.
Objem: 750ml

Zeleninové saláty

Vynikající zeleninové saláty různého složení na váš stůl, 1kg
Zeleninový salát – zelí bílé, karotka, okurka, kukuřice
Míchaný salát – zelí bílé, okurka, kukuřice, paprika
Červenobílý salát – zelí bílé, zelí červené
Křenový salát – zelí bílé, křen
Salát pikant – zelí bílé, zelí červené, karotka, křen
Pálivý salát – zelí bílé, karotka, okurka, feferonky
Zelný salát s červenou řepou – zelí bílé, červená řepa

Zelí

Kvalitní české zelí vhodné ke krouhání.